z1.png
z1.png
DD_Volencova.jpg

Od roku 1996 působí v Dejvickém divadle, které patří ke špičce českých divadel v Praze.

 

Aktuálně ji můžete vidět v inscenacích Elegance molekuly, v hlavní roli s Ludmilou Holou, https://www.dejvickedivadlo.cz/repertoar?elegance-molekuly, v autorské komedii Vzkříšení nebo aktuální hře Vražda z Gonzaga, https://www.dejvickedivadlo.cz/repertoar?vrazda-krale-gonzaga. Veškeré podrobné informace jsou uvedeny níže / https://www.dejvickedivadlo.cz/

 

Vyučuje skupinové i individuální kurzy rétoriky ve společnosti Top Vision, s.r.o.

https://www.topvision.cz/nabidka/soft-skills/retorika-se-zdenkou-zadnikovou-volencovou

 

a moderuje společenské a firemní akce českých i zahraničních firem.

Z televizních obrazovek ji čeští diváci mohou znát z mnoha rolí v pohádkách nebo televizních seriálech „Velmi křehké vztahy“ 2006-2010, „Zkáza Dejvického divadla” 2019, „Deník Ann Franksové – Celý příběh“ /ABC production 2001/ , „OSLO“ HBO production 2020.

 

Anglický jazyk - certifikát CAE, státní jazyková zkouška

Německý a ruský jazyk – základní znalost

 

Flétna - koncertní činnost

 

2004 - Nominace na cenu TV objev roku / za hlavní roli v televizním seriálu Very Fragile Relationships/

 

Od roku 2015 spolupracuje se známým českým houslistou Jaroslavem Svěceným. Píše scénáře na míru hudebním interpretům a spoluvytváří a režíruje projekty, které publiku představují hudbu a skladatele netradičním způsobem. (Večer pro dva, Šanson na gala, Vivaldimu!).

V roce 2009 vyšla její kniha a CD „Ve znamení motýla“ a o rok později první básnická sbírka „Andělská hra“. Poslední kniha se jmenuje jednoduše: “Básně”/vydáno 2021/. Vystudovala loutkové a alternativní herectví na Akademii výtvarných umění v Praze.

Mimo herectví se od roku 2007 aktivně věnuje Nadačnímu fondu Zdenky Žádníkové www.nfzz.cz, který originálním způsobem mění vizuální podobu lékařského prostředí pro děti, dospělé, ale i seniory.

Od letošního roku vyučuje dramatické lekce na naší akademii LVA.